





Two Brothers Racing Comp Black Full System for 2015-up Kawasaki Vulcan-S - 005-4200199-B
Two Brothers Racing Comp Full Exhaust System
- Fits with forward and mid controls
- Carbon fiber end cap
- Mandrel bent stainless steel tubing
- All TIG welds done by hand
- High-temp SS wool and packing material
- Accepts stock O2 sensor
- Made in USA
Designed and tuned for max torque and increased horsepower. Swept-up muffler for enhanced ground clearance. Carbon fiber end cap. Mandrel bent stainless steel tubing. All TIG welds done by hand. High-temp SS wool and packing material.
dB level: + 19 dB
Peak HP: + 6.24 hp (62.48 hp)
Weight: 10 lbs (12lbs less than stock)
| Product Line | Two Brothers Racing Competition Exhaust |
| Part Number | 005-4200199-B |
| Fitment Type | |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | 2-1 Full System |
| Size | |
| Position | |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Finish | |
| Exhaust Configuration | Single Muffler Full Exhaust System |
| Muffler Size | 10 lbs |
| Muffler End/Tip Style | Carbon Fiber |
| California Emissions | TRUE |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | dB Level +19 dB |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | |
| Fitment Note |
2019 Kawasaki EN650 Vulcan S
2018 Kawasaki EN650 Vulcan S
2017 Kawasaki EN650 Vulcan S
2016 Kawasaki EN650 Vulcan S
2015 Kawasaki EN650 Vulcan S
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Two Brothers Racing Comp Full Exhaust System
- Fits with forward and mid controls
- Carbon fiber end cap
- Mandrel bent stainless steel tubing
- All TIG welds done by hand
- High-temp SS wool and packing material
- Accepts stock O2 sensor
- Made in USA
Designed and tuned for max torque and increased horsepower. Swept-up muffler for enhanced ground clearance. Carbon fiber end cap. Mandrel bent stainless steel tubing. All TIG welds done by hand. High-temp SS wool and packing material.
dB level: + 19 dB
Peak HP: + 6.24 hp (62.48 hp)
Weight: 10 lbs (12lbs less than stock)
| Product Line | Two Brothers Racing Competition Exhaust |
| Part Number | 005-4200199-B |
| Fitment Type | |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | 2-1 Full System |
| Size | |
| Position | |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Black |
| Finish | |
| Exhaust Configuration | Single Muffler Full Exhaust System |
| Muffler Size | 10 lbs |
| Muffler End/Tip Style | Carbon Fiber |
| California Emissions | TRUE |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | dB Level +19 dB |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | |
| Fitment Note |
2019 Kawasaki EN650 Vulcan S
2018 Kawasaki EN650 Vulcan S
2017 Kawasaki EN650 Vulcan S
2016 Kawasaki EN650 Vulcan S
2015 Kawasaki EN650 Vulcan S












