
Kuryakyn Micro Rhombus Marker Light - Front Right/Rear Left - Satin Black-Clear Lense-Extreme Amber - 2551
Kuryakyn by Kellermann Micro Rhombus Marker Lights
- Kellermann's HighPower LED Technology with Long Life Protection Guard® delivers maximum LED lifespan and spectacular brightness
- IC controlled (integrated circuit), 330 kHz, for max LED lifespan & brightness, with minimum power draw
- Flexible rubber base helps prevent prolonged vibration damage
- High-quality metal housing
- Durable glass lens
- Engineered and made in Germany
- Includes 3-year warranty
- Sold Individually (Position Specific)
- ECE approved
Aggressive lines to complement virtually any ride. Kuryakyn by Kellerman micro Rhombus indicators feature durable glass lenses with sleek, angular metal housings and a flexible rubber base that absorbs impact and helps prevent vibration damage.
| Product Line | Kellermann Rhombus Marker Lights |
| Part Number | 2551 |
| Fitment Type | fits most 12-Volt DC applications with M8 x 1.25 x 20mm mounting thread |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | Micro Rhombus |
| Size | |
| Position | Front Right/Rear Left |
| Material | |
| Color | Clear Lense-Extreme Amber |
| Finish | Satin Black |
| Functional Length | |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | Amber turn signal with clear lens (2-wire) |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | Signal Dimensions: 3in long x 7/8in wide x 3/4in tall |
| Fitment Note | Some applications may require use of a load equalizer (sold separately). |
| Fitment Note | Not DOT/FMVSS 108 Compliant |
Original: $66.00
-65%$66.00
$23.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kuryakyn by Kellermann Micro Rhombus Marker Lights
- Kellermann's HighPower LED Technology with Long Life Protection Guard® delivers maximum LED lifespan and spectacular brightness
- IC controlled (integrated circuit), 330 kHz, for max LED lifespan & brightness, with minimum power draw
- Flexible rubber base helps prevent prolonged vibration damage
- High-quality metal housing
- Durable glass lens
- Engineered and made in Germany
- Includes 3-year warranty
- Sold Individually (Position Specific)
- ECE approved
Aggressive lines to complement virtually any ride. Kuryakyn by Kellerman micro Rhombus indicators feature durable glass lenses with sleek, angular metal housings and a flexible rubber base that absorbs impact and helps prevent vibration damage.
| Product Line | Kellermann Rhombus Marker Lights |
| Part Number | 2551 |
| Fitment Type | fits most 12-Volt DC applications with M8 x 1.25 x 20mm mounting thread |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | Micro Rhombus |
| Size | |
| Position | Front Right/Rear Left |
| Material | |
| Color | Clear Lense-Extreme Amber |
| Finish | Satin Black |
| Functional Length | |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | Amber turn signal with clear lens (2-wire) |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | Signal Dimensions: 3in long x 7/8in wide x 3/4in tall |
| Fitment Note | Some applications may require use of a load equalizer (sold separately). |
| Fitment Note | Not DOT/FMVSS 108 Compliant |






















