
Kuryakyn Atto Marker Light - Front/Rear - Satin Black-Clear Lense-Amber Signal - 2535
Kuryakyn by Kellermann Atto Marker Lights
- Kellermann's HighPower LED Technology with Long Life Protection Guard® delivers maximum LED lifespan and spectacular brightness
- IC controlled (integrated circuit), 330 kHz, for max LED lifespan & brightness, with minimum power draw
- High-quality metal housing available in chrome or satin black finish
- Extremely small but spectacularly bright
- Durable glass lens
- Engineered and made in Germany
- Includes 3-year warranty
- ECE approved
- Sold individually (Single Marker Light)
Don't let the diminutive size of the Kuryakyn by Kellermann Atto® fool you. These pint-sized powerhouses make up for their small stature with sheer attention-grabbing brightness. Kellermann's EXtranz® (Extreme Optical Transparency) and HighPower LED technology with Long Life Protection Guard® significantly increase rider visibility on the road.
| Product Line | Kellermann Atto Marker Lights |
| Part Number | 2535 |
| Fitment Type | fits most 12-Volt DC applications with M5 x 0.5 x 6.5mm mounting thread |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | |
| Size | |
| Position | Front/Rear |
| Material | |
| Color | Clear Lense-Amber Signal |
| Finish | Satin Black |
| Functional Length | |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | Amber turn signal (2-wire) |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | Signal Dimensions: 10mm Diameter x 14mm Length with 7.8mm Lens |
| Fitment Note | Some applications may require use of a load equalizer (sold separately). |
| Fitment Note | Not DOT/FMVSS 108 Compliant |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Kuryakyn by Kellermann Atto Marker Lights
- Kellermann's HighPower LED Technology with Long Life Protection Guard® delivers maximum LED lifespan and spectacular brightness
- IC controlled (integrated circuit), 330 kHz, for max LED lifespan & brightness, with minimum power draw
- High-quality metal housing available in chrome or satin black finish
- Extremely small but spectacularly bright
- Durable glass lens
- Engineered and made in Germany
- Includes 3-year warranty
- ECE approved
- Sold individually (Single Marker Light)
Don't let the diminutive size of the Kuryakyn by Kellermann Atto® fool you. These pint-sized powerhouses make up for their small stature with sheer attention-grabbing brightness. Kellermann's EXtranz® (Extreme Optical Transparency) and HighPower LED technology with Long Life Protection Guard® significantly increase rider visibility on the road.
| Product Line | Kellermann Atto Marker Lights |
| Part Number | 2535 |
| Fitment Type | fits most 12-Volt DC applications with M5 x 0.5 x 6.5mm mounting thread |
| Use Type | |
| Unit Sale Qty | Each |
| Style | |
| Size | |
| Position | Front/Rear |
| Material | |
| Color | Clear Lense-Amber Signal |
| Finish | Satin Black |
| Functional Length | |
| Product Disclaimer | |
| Fitment Note | Amber turn signal (2-wire) |
| Fitment Note | |
| Fitment Note | Signal Dimensions: 10mm Diameter x 14mm Length with 7.8mm Lens |
| Fitment Note | Some applications may require use of a load equalizer (sold separately). |
| Fitment Note | Not DOT/FMVSS 108 Compliant |






















